Apvienojot kormūziku ar rokmūziku, radīta unikāla koncertprogramma “Maska. Pērkons. A cappella”

Mārupes novada Babītes Kultūrizglītības centra jauktais koris “Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā savienojis kormūziku ar rokmūziku, radot unikālu koncertprogrammu “Maska. Pērkons. A cappella”, kur kura balsīs izskanēs leģendārās latviešu rokgrupas “Pērkons” dziesmas. No grupas melanholiskākajām balādēm līdz jaudīgi uzlādētām un līdzi dziedamām dziesmām – latviešu roka un kormūzikas kombinācija var būt patiesi lieliska, un “Maska” ir gatava to demonstrēt: 3. maijā Piņķos, 4. maijā Gulbenē, 12. maijā Līgatnē un vēlāk arī citviet Latvijā. Biļetes pieejamas bilesuparadize.lv

Koncertprogrammā klausītāji varēs baudīt vienpadsmit leģendārus “Pērkona” hitus a cappella izpildījumā, tostarp “Mēs pārtiekam viens no otra”, “Pie baltas lapas”, “Zaļā dziesma”, “Balāde par gulbi, “Slidotava”, “Gandrīz tautasdziesma” un citus. “Pērkona” kompozīcijas koris “Maska” izpildīs tam īpaši radītās a cappella aranžijās, kuras sarūpējuši Andris Sējāns, Edgars Linde, Laura Leontjeva, Kristaps Šoriņš, Dace Mangulsone, Jānis Ķirsis un Jānis Ozols. Aranžijas korim tapušas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Jānis Ozols, jauktā kora “Maska” diriģents un mākslinieciskais vadītājs: “Šīs programmas ideja radās 2023. gada pavasarī, kad iedomājos, ka būtu jauki godināt Latvijas neakadēmiskās mūzikas dižgarus. Mana pirmā izvēle bija grupa “Pērkons” un viņu daiļrade. Šogad janvārī zvanīju Jurim Kulakovam un stāstīju par šo ideju – viņš bija ļoti saviļņots. Uzreiz piedāvāja savas idejas par skaņdarbiem, kurus vajadzētu iekļaut programmā, kā arī teica, ka varbūt uzrakstīs ko jaunu īpaši mūsu korim. Diemžēl pat nenojautu, ka tā būs mana un Jura pēdējā saruna…”

ZieMASKAsvētki. Cosmos


Vai TU tici Ziemassvētku vecītim, Mežaveča rūķīšu bandai, Circenītim Ziemassvētkos un Dūdieviņam? Bet varbūt netici un viss?

Ziemassvētkus gaidot, koris MASKA diriģenta Jāņa Ozola vadībā klausītājiem sagatavojis īpaši kosmosīgu svētku programmu. Kora skaņās tiks izdziedātas leģendārās vokālās grupas “Cosmos” Ziemassvētku melodijas. Grupas 2005. gada albuma “Ticu Un Viss” skaistākos skaņdarbus, kā arī citas iemīļotas “Cosmos” aranžijas MASKA iedzīvinās kora skanējumā, vedot klausītājus gan apcerīgā skaņu ceļojumā, gan dāvājot devu laba humora.

Biļetes pieejamas te

ZieMASKAsvētki ir ikgadējs Mārupes novada jauktā kora MASKA lolots Ziemassvētku koncerts. Jau tradicionāli MASKA piemeklē īpašu repertuāru, ko dāvināt saviem klausītājiem sezonas sirsnīgakajā koncertā, un arī šis gads nav izņēmums. Par repertuāra izvēli 2023. gada ZieMASKAsvētkiem diriģents Jānis Ozols saka šādi:

“Apcerot repertuāru ZieMASKAsvētku koncertam, prātā ienāca doma, ka grupai “Cosmos” savulaik bija daudz skaistu populāru melodiju aranžiju, kuras pēc grupas aiziešanas no lielās skatuves neviens vairs neatskaņo. Ir pagājis krietns laiks kopš tās pēdējo reizi dzirdētas “dzīvajā” izpildījumā, un MASKA neapšaubāmi ir tas kolektīvs, kuram pienākas gods “Cosmos” repertuāru ietērpt kora skaņās. Arī man pašam tā būs pastaiga skaistās atmiņās no saviem “Cosmos” laikiem.”

Koris MASKA uzvar 10. Derijas starptautiskajā koru konkursā Ziemeļīrijā

Mārupes novada jauktais koris MASKA izcīnīja uzvaru starptautiskā kormūzikas festivāla “City of Derry International Choir Festival” Ziemeļīrijā starptautiskajā koru konkursā, sīvā cīņā pārspējot augsta līmeņa korus no Norvēģijas, Šveices, Lielbritānijas un citām valstīm. Festivāls notika laikā no 19. līdz 22. oktobrim Ziemeļīrijas pilsētā Derijā.

City of Derry Choir International Festival International Competition in the Guildhall. Credit © Lorcan Doherty

Koris MASKA mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Jāņa Ozola vadībā izpildīja četrus dažādas sarežģītības līmeņu skaņdarbus, lai demonstrētu spēju izpildīt dažādu žanru mūziku. Vislielākās publikas ovācijas un žūrijas vērtējumu izpelnījās latviešu komponista Ērika Ešenvalda skaņdarba “Ainava ar ganiem” izpildījums.

Kā jau tas vairākkārtīgi ir pierādījies, tieši latviešu kormūzika turpina pārsteigt pasauli. Ērika Ešenvalda mūzika vispatiesāk, emocionālāk un vissirsnīgāk izskan tieši latviešu izpildījumā. Ļoti priecājamies par mums doto iespēju iepazīstināt starptautisko kormūzikas pasauli gan ar kori MASKA, gan arī ar augstvērtīgu Latvijas kormūziku. Protams, esam neizsakāmi laimīgi par izcīnīto uzvaru šajā prestižajā konkursā.

Jānis Ozols

Derijas starptautiskais kormūzikas festivāls šogad notika jau desmito reizi. Tas kļuvis par ļoti nozīmīgu notikumu Ziemeļīrijas muzikālajā dzīvē, kā arī ir vienīgais šāda veida starptautiskais kormūzikas festivāls visā Apvienotajā karalistē. Nedēļu garais festivāls ir kormūzikas svētki, kas piedāvā pasaulslavenu vokālo grupu uzstāšanos, vietējo un starptautisko kormūzikas konkursu, mūzikas meistarklases, izglītojošus pasākumus koru diriģentiem un dziedātājiem, kā arī koncertus ievērojamās vietās Derijas un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem. Festivālā katru gadu piedalās vairāk kā 60 koru no visas pasaules.

Koncerts ar Īrijas latviešu koriem “eLVē” un “LA’IR”

Nedēļas garo koncerttūri Ziemeļīrijā un Īrijā koris noslēdza, koncertējot kopā ar Īrijas latviešu koriem “eLVē” un “LA`IR”. Dublinā notiekošais koncerts pulcēja latviešu kormūzikas cienītājus, lai ne tikai klausītos kora MASKA sniegumu, bet arī kopā sadziedātos, izpildot šī gada Dziesmu svētku iecienītākās dziesmas.

Koris MASKA iestudē Jāņa Šipkēvica mini operu ‘Babītes Baobabs’

Šī gada 4. jūnijā Latvijas Nacionālās Operas Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos kora mini opera “Babītes Baobabs”. Operas mūzikas autors ir dziedātājs un komponists Jānis Šipkēvics, bet tekstus radījis dzejnieks Marts Pujāts.

BAOBABA dziesma no gaidāmās mini operas “Babītes Baobabs”

“Babītes Baobabs” ir mini opera jauktajam korim, solistiem un instrumentiem – četrrocīgām klavierēm, basģitārai un perkusijām. Latvijas kormūzikā šāda tipa jauniestudējums tiek īstenots pirmoreiz.

Ar “Babītes Baobabu” būsim pirmais amatierkoris Latvijā, kas klausītājus un skatītājus iepazīstina ar šāda formāta kormūziku. Koris no ierasti stacionāra skaņas avota pārtaps par kustīgu kopumu, kļūstot par daļu no izrādes scenogrāfiskā noformējuma, kas cieši savijas arī ar iestudējuma kustību režiju. MASKAi šis ir izaicinājums, taču esam priecīgi satraukti par gaidāmo pirmizrādi un ļoti izbaudām mēģinājumu procesu,

komentē “Babītes Baobaba” idejas autors un kora MASKA diriģents Jānis Ozols.

Iestudējuma stāsts skatītājus vedīs ceļojumā pa Babītes ezera viļņiem, meklējot tajā augošo baobabu, kura simbolisko nozīmi atklāj kora mini operas mūzikas autors Jānis Šipkēvics:

“Babītes Baobabs” ir stāsts par to, kā puisis un meitene brauca pāri Babītes ezeram meklēt Babītes baobabu, bet atrada viens otru. Un arī baobabu.

Kora mini operas kustību režisore ir horeogrāfe un kustību māksliniece Elīna Gediņa, savukārt scenogrāfiju un kostīmus veidojusi scenogrāfe Pamela Butāne. Iestudējuma vizuālā noformējuma galvenais elements ir kora dziedātāju skatuves tērpi. Kustību režija cieši mijiedarbojas ar scenogrāfiju un izmanto mainīgo kora koptēlu iestudējuma stāsta izklāstīšanai.

Biļetes uz 4. jūnija koncertu pieejamas: ej.uz/BabitesBAOBABS

Pēc pirmizrādes “Babītes Baobabu” plānots izrādīt publikai arī citviet Latvijā. Iestudējums un tā scenogrāfija apzināti veidoti mobili un viegli uzstādāmi teju jebkurā telpā, lai kora mini opera spētu nonākt pie pēc iespējas plašāka un daudzveidīgāka klausītāju loka.

Pieminot 1941. gada deportācijas

Pieminot 1941. gada deportācijas, Babītes novada jauktais koris MASKA radījis Vladimira Martinova skaņdarbu “Beatitudes” jaunās skaņās. Tā ieskaņojuma video pirmo reizi atskaņots Babītes novadā, atceres pasākuma “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” ietvaros. Šis skaņdarbs ar Mateja evaņģēlija lūgšanu tekstu latviešu valodā tapis īpaši deportāciju atceres dienai Babītes novadā.

Ideja par V. Martinova skaņdarba atskaņojumu ar tekstu latviešu valodā radās kora MASKA diriģentam un mākslinieciskajam vadītājam Jānim Ozolam.

“Šis ir viens no maniem pašiem mīļākajiem kormūzikas skaņdarbiem. Jau kādu laiku biju domājis par veidu, kā piešķirt šai dziesmai vēl papildu dimensiju un, pateicoties Babītes novada lūgumam, šķiet, izdevies radīt ko ļoti skaistu. Priecājos, ka latviešu valoda šim skaņdarbam piestāv. Komponistam ir izcili izdevies mūzikā ietērpt “gaišās skumjas”, tā ir tieši tā sajūta, ko jūtu, domājot par izsūtīšanām”, tā Jānis Ozols.

Jānis Ozols arī atzīst, ka pandēmijas un virtuālo mēģinājumu apstākļos radīt jaunu, kvalitatīvu audioierakstu ir liels izaicinājums. Tajā liels nopelns ir kora vokālajai pedagoģei, komponistei Laurai Jēkabsonei, kura ne tikai rūpējas par koristu vokālo mākslu, bet arī sagatavo tehnisko pamatu, lai attālināti tapušie skaņdarbu ieskaņojumi būtu tikpat labskanīgi kā klātienes izpildījums.

Pateicamies video autoram – Latvijas Dzelzceļa darbiniekam Sergejam Tretjakovam, kurš iemūžinājis sliežu ceļu posmā Lode – Jāņamuiža – Cēsis, un Latvijas Okupācijas muzejam par sadarbību.
Īpaša pateicība Babītes novada pašvaldībai par atbalstu idejas realizācijai.

Koris MASKA no Japānas atgriežas ar diviem Grand Prix un iegūst 2. vietu “Koru Eirovīzijā” Zviedrijā

2019. gada 16. jūlijā Babītes novada jauktais koris MASKA uzsāka kora pastāvēšanas vēsturē vērienīgāko tūri, kurā trīs nedēļu laikā piedalījās trīs konkursos un sniedza vairākus koncertus.

 

Koris MASKA un žūrijas loceklis Brady Allred ar 35. Takarazukas starptautiskajā kamerkoru konkursā iegūtajām balvām

 

Kora vadība ar 35. Takarazukas starptautiskajā kamerkoru konkursā iegūtajām balvām

 

Tūres pirmais posms noslēdzās īpaši veiksmīgi ar iegūtām zelta godalgām renesanses un laikmetīgās mūzikas kategorijās, kā arī Grand Prix 35. Takarazukas starptautiskajā kamerkoru konkursā. Īpašs prieks par to, ka Takarazukas konkursā Latvijas vārds tiek godināts atkārtoti, jo iepriekš uzvarētāju laurus plūcis arī jauniešu koris “Kamēr…”.

 

Japānas tūres turpinājumā koris MASKA sniedza solo koncertu 23. jūlijā Kioto Nagaokakyo Memoriālā kultūras centra zālē. Tas bija īpašs pagodinājums, jo koris MASKA uzstājās koncertu sērijā kopā ar tādiem visā pasaulē zināmiem māksliniekiem kā The King’s Singers, Sofia Vokalensamble un KammerChor Saabrucken. Koncerta apmeklētāji ļoti atsaucīgi uzņēma kora uzstāšanos un pēc koncerta koris saņēma daudz labu vārdu un veiksmes vēlējumus turpmāk.

 

Savukārt, jau nākamajā dienā, 24. jūlijā koris MASKA devās uz Tokiju, kur kopā ar japāņu kori “Gaisma” aizvadīja īpašu meistarklasi, izstrādājot latviešu kormūzikas skaņdarbus, ko kopā atskaņoja vakara koncertā. Nākamajā dienā abi kori tikās vēlreiz – pieņemšanā Latvijas Republikas vēstniecībā Japānā, kur ļoti siltā un mājīgā atmosfērā pavadīja kopīgu pēcpusdienu ar nelielu sadziedāšanos.

 

Koris MASKA un koris GAISMA pieņemšanā Latvijas Vēstniecībā Japānā

 

Savas turpmākās gaitas Tokijā koris MASKA pavadīja, piedaloties 2. Starptautiskajā Tokijas koru konkursā (Tokyo International Choir Competition), kas ir viens no jaunizveidotā Pasaules koru Grand Prix posmiem. MASKA konkursā piedalījās jaukto koru kategorijā, kurā ieguva 1. vietu un laikmetīgās mūzikas kategorijā, kur ieguva 2. vietu, piekāpjoties vien korim no Filipīnām. Lielajā finālā, piedaloties konkursa Grand Prix izcīņā MASKA izpildīja Ērika Ešenvalda “Stars” un divus skaņdarbus, kas komponēti īpaši korim – Pērta Ūsberga “O Magnum Mysterium” un Lauras Jēkabsones “Nāc, Dieviņi!”. Šie izteikti muzikālie skaņdarbi ļāva korim izcīnīt galveno balvu un ceļazīmi uz Pasaules koru Grand Prix finālu 2020. gada rudenī Rimini, Itālijā.

 

Koris MASKA konkursā “Eirovīzijas koris 2019”

 

Vērienīgā tūre noslēdzās Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, kur koris pārstāvēja Latviju starptautiskajā konkursā “Eirovīzijas koris 2019”. Konkursa pirmajā kārtā MASKA izpildīja Lauras Jēkabsones skaņdarbu “Pērkontēvs”, kas ļāva iekļūt labāko trijniekā un startēt finālā, izpildot “Nāc, dieviņi!”, kuru arī korim veltījusi kora kormeistare un komponiste Laura Jēkabsone. MASKA konkursā ieguva godpilno otro vietu, piekāpjoties vien Dānijas korim “Vocal Line”, trešajā vietā atstājot kori “Jazzva” no Slovēnijas.

 

Koris MASKA pateicas par nenovērtējamo atbalstu un līdzi jušanu! Paldies Babītes novada pašvaldībai par vienmēr sniegto atbalstu un jauko sagaidīšanu, korim atgriežoties Latvijā, kopā ar kora “Atskaņa”, koklētāju ansambļa “Balti” pārstāvjiem un mājiniekiem! 2020. gadā korim aizritēs jau 20. sezona un jaunieši, kas vēlas pievienoties dziedātāju rindās, laipni lūgti pieteikties uz jauno dziedātāju uzņemšanu š.g. 25. septembrī plkst. 18.00 Babītes Kultūrizglītības centrā.

Koris MASKA pārstāvēs Latviju konkursā “Eirovīzijas koris” Gēteborgā, Zviedrijā

 

Žūrija lēmusi, ka Latviju korus Eirovīzijā pārstāvēs Babītes novada jauktais koris “Maska”, kas pērn ieguva 1. vietu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koru konkursa finālā jeb “Dziesmu karos”, informēja Latvijas Televīzijā.

Atlasei Jāņa Ozola vadītais koris pieteicās, iesniedzot sagatavotu priekšnesumu kormeistares Lauras Jēkabsones radītajam skaņdarbam “Pērkoņtēvs”. LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle norāda, ka kora piedāvājums “ir iespaidīgs ne vien muzikāli, bet arī vizuāli”.

Koris parūpējies ne vien par muzikālo kvalitāti, bet arī horeogrāfiju.

“Īpašais savienojums – augstvērtīgs muzikālais priekšnesums un pārliecinoša vizualitāte ir atslēga uz panākumiem koru Eirovīzijā,”

uzskata Ieva Rozentāle.

To, ka kora priekšnesums ir “veiksmīgs un atbilstošs koru Eirovīzijas konkursa formātam”, atzina arī žūrijas pārstāvis, diriģents Kaspars Ādamsons. “Tajā jūtu mitoloģisku spēku, kas izriet no dabas skaņām un latviešu tautas dziesmas, pakāpeniski augot un kulminējot varenā Pērkona dārdā. Kustības un to sinhronais izpildījums piešķir priekšnesumam rituālisku noslēpumainību, savukārt tautiskā dziedāšanas maniere ļauj klausītajam novērtēt latvisko tradīciju spēku mūzikā,” kora pieteikumu komentēja Kaspars Ādamsons.

Februārī Latvijas Televīzija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludināja atlasi koriem par dalību starptautiskajā konkursā “Eirovīzijas koris”, kas šī gada augustā notiks Zviedrijā, Gēteborgā.

Koru pieteikumus izvērtēja žūrija – diriģents Kaspars Ādamsons, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, diriģents Mārtiņš Klišāns, Latvijas Nacionālā kultūras centra Koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss un meiteņu kora “Spīgo” diriģente Līga Celma-Kursiete.

“Ir lieliski dzirdēt, ka konkurss attīstās un 11 Eiropas sabiedriskajās televīzijās izskanēs augstvērtīga kormūzika atraktīvā vēstījumā,” gandarījumu pauda Ieva Rozentāle. Zviedrijā 11 koriem būs jāsacenšas divās atlases kārtās un trīs labākie dziedās konkursa “Eirovīzijas koris” finālā, cīnoties par uzvarētāja godu.

Pirmais koru Eirovīzijas konkurss notika 2017. gada vasarā Rīgā, un pirmo titulu ieguva sieviešu koris “Carmen Manet” no Slovēnijas. Latviju pirmajā koru Eirovīzijā pārstāvēja meiteņu koris “Spīgo”.

Raksta avots LSM.LV

Aicinām uz “ZieMASKAsvētkiem ar Kasparu Zemīti”

15. decembrī plkst. 18.00 jauktais koris MASKA un diriģents Jānis Ozols aicina uz koncertu “ZieMASKAsvētki ar Kasparu Zemīti” Sv. Jāņa baznīcā Rīgā!

Jau tradicionāli kora MASKA koncerti notiek Adventa laikā, pirmatskaņojot īpaši Ziemassvētku laikam radītus jaundarbus un sadarbojoties ar izciliem Latvijas mūziķiem.

Šajos svētkos korim pievienosies ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, kopā izpildot viņa komponēto “Gaismu gaidot” korim un elektriskajai ģitārai. Tā pamatā ir dziesmu cikls ar Akvīnas Toma un dzejnieka Normunda Beļska tekstiem Ziemassvētku gaidīšanas – Adventa laikam, kad cilvēki aizdomājas gan par kristīgām, gan par vispārcilvēciskām vērtībām, īpaši akcentējot mīlestību, līdzjūtību un sirsnību savstarpējās attiecībās un ģimenē.

Koncertā skanēs arī vairāki pirmatskaņojumi, ko Baltijas valstu simtgades gadā korim MASKA radījuši izcilais lietuviešu komponists Vītauts Miškinis (Vytautas Miškinis) un daudzsološais igauņu komponists Perts Ūsbergs (Pärt Uusberg). Neiztrūkstoši koncerta programmā dzirdēsit arī komponistu Lauras Jēkabsones un Riharda Zaļupes opusus, tostarp tēmas no spēlfilmas “Nameja gredzens” kora versijas pirmatskaņojumu, kā arī populārākās Ziemassvētku dziesmas un Kaspara Zemīša ģitāras solo.

Svētku noskaņa, sirds siltums kora balsu un ģitāras saspēlē, dzīvesprieks un ticība labajam – to piedzīvosim Ziemasskasvētkos ar Kasparu Zemīti.

Biļetes: bilesuparadize.lv.


Uzņemšana 2018

Meklējam jaunus dziedātājus, kuri vēlas pievienoties korim MASKA un kopā meklēt jaunas pasaules malas.

Ja jūti, ka dzīvē pietrūkst muzikālu izaicinājumu, un proti dziedāt, gaidīsim Tevi uz noklausīšanos 1. oktobrī.

Lūdzu, aizpildi pieteikuma formu. Par noklausīšanās norisi un konkrētu laiku informēsim Tevi e-pastā.

Informāciju par mēģinājumu norises laikiem un vietu atradīsi sadaļā Kontakti.

XXVI Vispārējie latviešu dziesmu svētki

Ir pagājuši pieci gadi, un tuvojas tas maģiskais brīdis, kad visi koristi vienosies kopīgā dziesmā – klāt ir XXVI Vispārējie latviešu dziesmu svētki, kas veltīti Latvijas simtgadei.

Mēs, Koris MASKA, esam īpaši priecīgi, ka būsim nozīmīga daļa no šiem svētkiem, jo:

 • 30. jūnijā cīnīsimies koru karos, kur pēc rūpīgas izvērtēšanas 2 kārtās, piedalīsies divdesmit labākie jauktie kori;
 • 1. jūlijā kopā ar Latvijas mūzikas spožākajām zvaigznēm dziedāsim atklāšanas koncertā, kuru diriģēs mūsu pašu Jānis Ozols;
 • 7. un 8. jūlijā dziedāsim noslēguma koncertā un tā ģenerālmēģinājumā kopā ar pārējiem 426 koriem;
 • Naktī no 8. uz 9. jūliju palīdzēsim uzturēt dziesmas garu sadziedāšanās naktī.

Korim šis būs ļoti saspringts laiks, taču tas tiek pavadīts ar neizmērojamu prieku būt kopā un stiprināt dziesmas tradīcijas. Tiekamies pasākumos un koncertos. Īpaši novērtēsim atbalstu un klātbūtni jau šajā sestdienā koru karos, kur uzstāsimies kā septītie jaukto koru grupā, kas sāksies 19.30. Vairāk informācijas par koru kariem šeit.

Par citiem dziesmu svētku pasākumiem vairāk var lasīt dziesmusvetki.lv un Dziesmu svētku facebook lapā.

 


Koris “Maska” svin 28. Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu

Šī gada 4. maijā korim “Maska” bija tas gods piedalīties Neatkarības atjaunošanas dienas svinībās, kopā ar brīnišķīgiem solistiem uzstājoties koncertā “Brīvības pieturas” Brīvības pieminekļa pakājē. Šajā Latvijas simtgadei veltītajā gadā, korim bija īpašs prieks būt daļai no centrālā svētku koncerta. Koris savu uzstāšanos sāk 50. minūtē, taču silti iesakām noskatīties visu koncertu, kurā dzirdami gan zināmi, gan vēl nekur nedzirdēti stāsti:


Koris “Maska” Lielajā Piektdienā aicina uz Mocarta “Rekviēmu”

Lielajā Piektdienā, 30. martā aicinām uz Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēma atskaņojumu Sv. Jāņa baznīcā.

Koncertā piedalās:

 • Orķestris “Rīga”
 • diriģents Jānis Ozols
 • koris “Maska” un koris “Pa Saulei”
 • solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa, Ieva Parša, Raimonds Bramanis un Rihards Mačanovskis.

Mocarta Rekviēms ir viens no klausītāju vismīļākajiem skaņdarbiem pasaulē – Mocarta dievišķās mūzikas un Rekviēma sacerēšanas leģendas dēļ.
1791. gadā, kad Mocarts saņēma pasūtījumu Rekviēma komponēšanai, viņš jau bija smagi slims. Nezināmais svešinieks, kas pasūtīja mirušo piemiņas mesu – Rekviēmu, Mocartam asociējās ar nāves vēstnesi. Komponista nāves brīdi pilnībā pabeigta bija tikai pirmā Rekviēma daļa – Requiem aeternam. Dažām sekojošām daļām bija vokālās partijas ar basso continuo  pavadījumu un atsevišķu instrumentu balsis. Rekviēmu sakārtoja un pabeidza Mocarta laikabiedrs – austriešu komponists Francis Zīsmeijers.
Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Orķestris „Rīga” V. A. Mocarta Rekviēmu atskaņos franču komponista Dezirē Dondeine pārlikumā simfoniskajam pūtēju orķestrim. Transkripcijas autors ir labi pazīstams franču 20. gadsimta pūtēju orķestru mūzikas komponists. Mocarta mūzikai D. Dondeine piegājis ir lielu pietāti: pilnīgi nemainītas ir solistu un kora balsis, tikai orķestra stīgu instrumentu partijas ir pārliktas pūšaminstrumentiem, dodot Mocarta mūzikai ērģelēm līdzīgu skanējumu.

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv


Koris “Maska” Austrālijā

Koris “Maska”, noslēdzot īpaši darbīgo pagājušo sezonu un iesākot tik zīmīgo Latvijas simtgades gadu, trīs nedēļas ir pavadījis Austrālijā, nesot Latvijas kormūziku šajā tik tālajā zemē, priecējot gan vietējo latviešu sabiedrību, gan citus Austrālijas iedzīvotājus un viesus. Šīs trīs nedēļas ir bijušas dažādiem piedzīvojumiem un jaunu draudzību sākumiem piepildītas.

 

25. decembrī – pāris dienu pēc kora “Maska” un Vestarda Šimkus kopīgi nosvinētajiem ZieMASKAsvētkiem , koris sēdās lidmašīnā un devās pāri puspasaulei uz Austrāliju savā pirmajā koncerttūrē ārpus Eiropas. Ja neskaita neveiksmi ar to, ka divām trešdaļām kora bagāža palika Pekinā, koris veiksmīgi nokļuva Austrālijā un jau 28. decembrī priecēja 35. Austrālijas latviešu jauniešu dienu apmeklētājus ar uzstāšanos atklāšanas koncertā, pirmo reizi dziedot vasaras kleitiņās, šortos un pludmales čībās, jo koncerta tērpi joprojām bija kaut kur starp Pekinu un Sidneju. Jau nākamajā dienā korim bija divarpus stundu garš koncerts Sidnejas latviešu namā, kas pulcēja pilnu zāli gan vietējo latviešu, gan citu interesentu. Ar koncerta recenziju variet iepazīties laikrakstā “Latvietis”.

Gada pēdējā dienā kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols ar kora palīdzību vadīja meistarklasi Sidnejā vietējai koru sabiedrībai, parādot gan labākos iedziedāšanās un vokālos vingrinājumus, gan kopīgi izdziedot vairākas dziesmas no gaidāmajiem Latvijas simtgadei veltītajiem dziesmu svētkiem. Arī jauno 2018. gadu koris sagaidīja Sidnejā jautrā pulkā kopā ar Austrālijas latviešiem, radot arvien jaunas draudzības.

Foto: Rūdis Dancis

3. janvārī koris devās uz Dienvidaustrālijas štata galvaspilsētu Adelaidi, kur pēc labi pavadītām brīvdienām 6. janvārī Adelaides Sv. Pētera baznīcā tika sniegts kora vēsturē karstākais koncerts 42.5°C temperatūrā.

Tālāk koris mēroja ceļu  uz Melburnu gar okeānu pa Great Ocean Road, izbaudot burvīgus apskates objektus, dabas takas un neaizmirstamus skatus trīs dienu garumā. Kaut arī Melburnā sākotnēji meistarklase nebija paredzēta, vietējie kori – jauktais koris “Daina” un vīru koris “Veseris”, tik ļoti vēlējās smelties zināšanas no kora diriģenta Jāņa Ozola un dziedāt plecu pie pleca ar maskiešiem, ka ārpus kārtas neilgi pēc mūsu ierašanās Melburnā 10. janvārī šāda iespēja tika organizēta.

Foto: Roberts Birze

Īpaša kora uzstāšanās notika 12. janvārī, kad koris sniedza neilgu ‘pop-up’ koncertu Viktorijas štata bibliotēkas skaistajā un skanīgajā “Cowen Gallery”. Koris “Maska” īpaši novērtēja iespēju kļūt par latviešu kormūzikas  un kultūras vēstnieku Latvijas simtgades gada iesākumā, nesot Latvijas vārdu šajā tālajā zemē. Koncerta apmeklētāju vidū bija daudz vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu, kuri tika iepazīstināti kā ar latviešu kormūzikas klasiku, tā ar mūsdienu komponistu kormūzikas pērlēm. Jau 13. janvārī koris sniedza apjomīgu koncertu Melburnas latviešu namā atkal jau priecējot gan vietējo latviešu sabiedrību, gan iepriekšējā dienā ieinteresētos viesus ar daudzpusīgu koncertu.

Korim ir patiess prieks par Austrālijā pavadīto laiku. Izsakām lielu pateicību vietējai latviešu sabiedrībai, īpaši ģimenēm, kuras laipni uzņēma koristus gan Sidnejā, gan Melburnā, kā arī aktīvajām koncertu organizatorēm Sandra Draguns un Anitai Andersonei. Šī koncerttūre paliks īpašā kora un katra korista atmiņā kā neaizmirstams piedzīvojums.


Koris “Maska” aicina uz ZieMASKAsvētkiem ar Vestardu Šimku

23.decembrī pl. 19.00 Rīgas Doma baznīcā Babītes novada jauktais koris “Maska” jau tradicionāli aicina visus rīdziniekus un Rīgas viesus uz svētku koncertu. Šogad izveidojusies īpaša sadarbība ar Vestardu Šimku, kurš korim uzrakstījis jaundarbu “Sol”.

Kopš 2010. gada koris „Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā ir veiksmīgi veidojis Ziemassvētku koncertprogrammas ar īpaši šiem koncertiem veltītiem oriģināldarbu pirmatskaņojumiem, sadarbojoties gan ar atzītiem latviešu komponistiem un mūziķiem – Rihardu Zaļupi un Xylem Trio, Lauru Jēkabsoni un vokālo grupu Latvian Voices, Jāni Šipkēvicu, Ievu Kerēvicu, gan jauniem talantīgiem mūziķiem – ģitāristu Gintu Smuko un koklētāju ansambli „Balti”, kā arī Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra stīgu grupu un pianisti Aurēliju Šimkus. Savā pastāvēšanas laikā koris “Maska” guvis augstus sasniegumus starptautiskos konkursos, kā arī aktīvi piedalās Latvijā nozīmīgos pasākumos un ieguvis stabilu vietu kā viens no labākajiem Latvijas amatieru koriem.

Šogad korim izveidojusies unikāla sadarbība ar pianistu, komponistu Vestardu Šimku. Komponists īpaši šim koncertam radījis viendaļīgu, aptuveni 20 minūšu garu skaņdarbu klavierēm un korim, veidojot īpašu saspēli starp kora partiju un klavieru partiju, kuru izpildīs pats komponists.

Vestards Šimkus:

“Esmu dzirdējis leģendas par tik svētiem un garīgi tīriem cilvēkiem, ka viņi varot pārtikt vien no saules gaismas. Lai arī nevienu tādu nekad neesmu sastapis, vēlējos vismaz uzkomponēt skaņdarbu, kas savā noskaņā būtu tik gaišs, cik vien manos spēkos tas iespējams. Skaņdarba noskaņu iedvesmoja tas, kas par cilvēces vēstures svētāko personību – Jēzu Kristu – ir rakstīts tajās Jaunās Derības lappusēs, kurās viņš ir pielīdzināts saulei un tās gaismai. Tādējādi skaņdarbs ir uzrakstīts izteikti gaišā un smalki ēteriskā noskaņā ar vairākām ritmiski enerģiskām un priekpilnām epizodēm, veidojot kontrastainu un aktīvu saspēli starp pianistu un kori, kas izpilda drīzāk instrumentāla rakstura partiju bez vārdiem, kā arī divām kora solistēm kuras latīniski dzied fragmentus no Lūkas Evaņģēlija un Jāņa Atklāsmes Grāmatas. “

Koncerta programmā būs dzirdami arī Ērika Ešenvalda, Lauras Jēkabsones, Andra Sējāna un Pētera Vaska skaņdarbi, kas radīs patiesi latvisku svētku noskaņu. Tā kā korim “Maska” ļoti patīk ceļot un pavisam nesen koris ar apbalvojumiem atgriezies no saulainās Spānijas un jau pēc ZieMASKAsvētku koncerta posīsies ceļā uz tikpat saulaino Austrāliju, tad, lai vēl pakavētos aizvadītā gada ceļojumos un noskaņotos jauniem sasniegumiem, programmā iekļauti arī ārzemju komponistu skaņdarbi, kā arī populārākās Ziemassvētku dziesmas, lai ieskandinātu arī klausītāju balsis un sasildītu sirdis svētku priekšvakarā.

Mazliet nostalģijas, nedaudz saldsērīgu skumju un dvēselisku pārdomu, daudz prieka, gaišuma un lērums skaistu emociju kopā ar kori MASKA un Vestardu Šimku!

Biļetes pieejamas visās Biļešu Paradīzes kasēs, bilesuparadize.lv un koncerta norises vietā.


Koris “Maska” Tolosā uzvar tautas mūzikas kategorijā un iegūst otro vietu polifonijas kategorijā

Maska Tolosā 3

Novembra sākumā koris “Maska” devās uz Basku zemi Spānijā, lai piedalītos 49. Tolosas koru konkursā, kas ir arī viens no Eiropas koru Grand Prix posmiem. Šis koru konkurss ir īpašs arī ar to, ka kori ne vien piedalās cīņā par labākā kora titulu, bet arī sniedz vairākus koncertus Basku zemes pilsētās un ciemos.

Maska Tolosā 2Pirms konkursa “Maska” paviesojās trīs pilsētās – Ordizia, Getxo un Taffala – kur sniedza koncertus, kas acīmredzami priecēja Basku zemes ļaudis, publikai izrādot sajūsmu un kliedzot bravo! pat brīžos, kad skaņdarbs nebija beidzies. Īpašu prieku koris sajuta divās pilsētās, kurās viesojāmies arī 2014. gadā, jo cītīgie kormūzikas fani “Masku” atcerējās ar labu vārdu un vēlēja visu to labāko konkursa dienā.

4. novembris bija diena, kad “Maskai” bija uzstāšanās gan polifonijas, gan tautas mūzikas kategorijās (ar stundas intervālu). Koris bija nobriedis labam startam un abās 20 minūšu uzstāšanās reizēs atdeva sevi visu… atlika tikai gaidīt rezultātus.

Rezultātus sagaidījām, esot savā mājas pilsētā Zarautz pie bagātīga vakariņu galda. Uzticīgās gides ziņoja priecīgo ziņu, ka esam uzvarējuši pieaugušo koru tautas mūzikas kategorijā un polifonijas kategorijā esam ieguvuši otro vietu, kam sekoja mazāk priecīgā ziņa, ka bērnu kategorijas uzvarētājs – The Resonanz Children’s Choir no Indonēzijas – ir ieguvis lielāku punktu skaitu un kļūst par konkursa uzvarētājiem.

Maska Tolosā 3

“Maska” ir lepna par sasniegto un vēlas izteikt lielu pateicību kora atbalstītājiem – draugiem, ģimenēm un pats galvenais Babītes novada pašvaldībai. Koris vēl konkursa uzvarētājiem augstākos panākumus arī EGP finālā. Tikmēr koris turpina aktīvi darboties, gatavojoties Valsts Svētku koncertam Babītes Kultūrizglītības centrā 17. novembra vakarā, ZieMASKAsvētku koncertam ar Vestardu Šimku Rīgas Domā 23. decembrī, kā arī braucienam uz Austrāliju pašā gada nogalē.


Koris “Maska” iegūst 15. Tallinas koru konkursa Grand Prix

Šajā nedēļas nogalē Babītes novada jauktais koris “Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā izcīnījis Grand Prix balvu 15. Starptautiskajā koru festivālā un konkursā “Tallinn 2017”, kas norisinās prestižajā Estonia koncertzālē Tallinā.

Starptautiskais koru konkurss “Tallinn 2017” notiek kopš 1972. gada, un šogad tajā piedalījās 31 kolektīvs no Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Latvijas, Nīderlandes, Somijas, Vācijas un Baltkrievijas.

Koris „Maska” konkursā startēja trīs kategorijās, iegūstot augstāko novērtējumu jaukto koru un laikmetīgās mūzikas, kā arī izcīnīja 2. vietu folkloras kategorijā. Šis sasniegums kopumā ļāva kvalificēties konkursa finālam, kurā Latvijas koris izcīnīja augstāko iespējamo apbalvojumu – Grand Prix!

Festivāla ietvaros koris „Maska” uzstājās arī tā atklāšanas koncertā Tallinas Metodistu baznīcā un nakts koncertā Hopneri Maja koncertzālē Tallinas vecpilsētā. Konkursa fināla tiešraidei atbalstītāji sekoja līdzi arī Igaunijas nacionālajā radio.

Koru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuru šogad pārstāvēja Tone Bianca Dahl (Norvēģija), Basilio Astulez Duque (Spānija), Georg Grün (Vācija), Heli Jürgenson (Igaunija), Ko Matsushita (Japāna).

“Man ir patiess prieks par sasniegto. Par maniem mīļajiem jauniešiem. Par Latviju. Tas ir teju neticami, ka mums ar “Maskiešiem” atkal un atkal izdodas ārzemju publikai ar dziesmām pierādīt, ka mūsu valsts kormūzikas diženums nekur nav zudis, un jo īpaši patīkami ir svešā zemē dzirdēt skandējam Latvijas vārdu no publikas mutēm kopkorī”, stāsta kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Ozols.

Babītes jauktais koris konkursā izpildīja gan latviešu, gan ārzemju komponistu darbus, to skaitā Arvo Pērta (Arvo Pärt), Pērta Ūsberga (Pärt Uusberg), Maikla Bērklija (Micheal Berkley), Pertu Hāpanena (Perttu Haapanen) un Fēliksa Mendelszona Bartoldi (Felix Mendelssohn Bartholdi) opusus. No pašmāju komponistiem koris izpildīja Pētera Vaska, Lauras Jēkabsones un Ērika Ešenvalda skaņdarbus.

Jau šo sestdien koris piedalīsies Latvijas Televīzijas rīkotajā koru konkursa “Eirovīzijas gada koris 2017” atlasē, kur ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja dzirdēt un arī atbalstīt mūsu jauniešus. Šīs atlases uzvarētāji iegūs iespēju piedalīties pirmajā koru Eirovīzijā, kas notiks šī gada jūlijā. Latvijas koru atlase tiks translēta LTV1 kanālā un interneta tiešraidē raidījumā “Latvija dzied!”.


Koris “Maska” aicina uz Rīgas Ziemassvētku koncertiem “Sudraba slidas”

Koris Maska aicina uz Rīgas Ziemassvētku koncertiem “Sudraba slidas” Ķīpsalas hallē 25. un 26. decembrī.

Rīgas Ziemassvētku koncerta klausītāji aktiera Jura Žagara vadībā koncerta pirmajā daļā iejutīsies Mērijas Meipsas-Dodžas grāmatas “Sudraba slidas” notikumos un varoņu pārdzīvojumos. Sirsnīgo Ziemassvētku stāstu par sapņiem un to piepildīšanos, par mīlestību pret saviem tuvākajiem, par slidošanas sacensībām, par laimīgām beigām, kuras pienāk tad, ja darbi ir godīgi un cēli, izdziedās solisti Dita Lūriņa, Daumants Kalniņš, Žoržs Siksna, vokālā grupa “Framest” un kori. Savukārt koncerta 2. daļā atgriezīsimies mūsdienās un svinēsim svētkus visi kopā!

Koncertā piedalās:

 • Solisti Dita Lūriņa, Daumants Kalniņš, Žoržs Siksna
 • Teicējs Juris Žagars
 • Vokālā džeza grupa „Framest
 • Orķestris „RĪGA
 • Koris „Maska” un Emīla Dārziņa jauktais koris
 • Diriģents Valdis Butāns

Programmā: populāra klasiskā mūzika un iemīļotas Ziemassvētku laika dziesmas. Koncertā skanēs populāras Ziemassvētku melodijas Let it Snow, Winter Wonderland, We Wish You a Merry Christmas, White Christmas, Ainara Virgas dziesma Eglīte, Arvīda Žilinska Svētki ledus pilī, Raimonda Paula Ziemeļblāzmas romance, kā arī klasiskā mūzika – Cēzara Franka Panis Angelicus, Adolfa Adāna Ak, svētā nakts, Džoakīno Rosīni uvertīra operai Vilhelms Tells un Dž. Kačīni / V. Vavilova Ave Maria.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja – Ilona Breģe, scenogrāfs – Artūrs Arnis, kustību režija – horeogrāfs Alberts Kivlenieks, skaņu režisors – Andris Ūze.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


11. jūlijā Rīgas Svētā Jāņa baznīcā kopā koncertēs koris “Maska” un koris “Labyrinth” (ASV)

Ar prieku ziņojam, ka 11. jūlijā, plkst. 19:00 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā koris “Maska” sniegs koncertu kopā ar kori “Labyrinth” no ASV.
 
“Labyrinth” ir 16 profesionālu mūziķu apvienība, kurus kopā apvienojusi visiem zināmās tautasdziesmas “Ģērbies saule sudrabota” apdares autore – Dr. Anita Kupriss. Vairāk informācijas par kori: kora “Labyrinth” mājaslapā.
 
Koris “Maska” patiesi priecājas par iespēju muzicēt kopā ar viesiem no ASV, tāpēc aicinām ikvienu kormūzikas cienītāju apmeklēt koncertu.

Jaukto kori “Maska” Čehijā sveic ar stāvovācijām

IMG_2231_mBabītes novada jauktais koris “Maska” no šī gada 7.—12. jūnijam 13. Starptautiskā koru festivāla Sborove Slavnosti Hradeckrālovē ietvaros aizvadīja koncerttūri Čehijā. Lai veiksmīgi nestu Latvijas kormūzikas tēlu pasaulē, koris “Maska” festivāla koncertprogrammā iekļāva tikai latviešu komponistu darbus, tādējādi ārvalstu klausītāji varēja iepazīsties ar J. Mediņa, L. Garūtas, P. Butāna, B. Skultes, L. Jēkabsones, Ē. Ešenvalda un citu komponistu skaņdarbiem. Festivāls, kuru rīko Čehijas a capella mūzikas meistari Gentleman Singers,  ir viens no nozīmīgākajiem kormūzikas notikumiem Čehijā. Šogad tajā piedalījās 4 kori no Čehijas (jauktie kori “Smetana” un “JITRO”, sieviešu kori “Vokální Harmonie” un “Kantilená”), kā arī 3 viesu kori —“Cantemus” (Ungārija), “Ad Una Corda” (Slovākija) un “Maska” (Latvija).

Koris “Maska” festivāla ietvaros sniedza septiņus koncertus Ostravā, Hradeckrālovē, Šumperkā un Prāgā, kuros klausītāji latviešus sveica ar stāvovācijām. Festivāla galā koncertā, kas notika Hradeckrāloves vēsturiskajā Svētā Gara katedrālē, festivāla kopkoris izpildīja Leoša Janačeka (Leoš Janaček) “Mūsu Tēvs” (“Otčenaš”) jauktajam korim, solistam, ērģelēm un arfai. Savukārt koris “Maska” koncerttūri noslēdza ar īpašu uzstāšanos Prāgas filharmonijā, krāšņā Rudolfinum lielajā — Dvoržāka zālē.

MASKA_Rudolfinum1_m IMG_2709_m

Ieguldījumu latviešu kormūzikas popularizēšanā koris “Maska” sniedza ne tikai izpildot latviešu komponistu skaņdarbus, bet arī pasniedzot meistarklasi kora diriģentu Jāņa Ozola un Lauras Jēkabsones vadībā. Meistarklasē festivāla dalībnieki — gan mūzikas profesionāļi, gan amatieri — tika iepazīstināti ar Latvijas kormūzikas tradīcijām, īpašu uzsvaru liekot uz Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku fenomenu, kā arī bagāto folkloras mantojumu.

IMG_2791_m

Kora viesošanās Čehijā tika ievērota arī no tur mītošo latviešu puses. Vienu no Prāgas koncertiem apmeklēja Latvijas vēstnieks Čehijā Alberts Sarkanis ar kundzi. Festivāla pēdējā dienā notika kora “Maska” pieņemšana Latvijas vēstniecībā Čehijā, kuras laikā vēstnieks Alberts Sarkanis uzsvēra Latvijas kultūras darbinieku nemateriālā ieguldījuma nozīmīgumu Latvijas ārpolitika, kā arī pateicās jauktajam korim “Maska” par ieguldījumu Latvijas tēla veidošanā.

Vairāk par festivālu un jauktā kora “Maska” dalību tajā varat atrast festivāla Facebook lapā.


Koris MASKA pārstāvēs Latviju starptautiskā koru festivālā Čehijā

Babītes novada jauktas koris “Maska” no šī gada 7.-12. jūnijam pārstāvēs Latviju vienā no nozīmīgākajiem kormūzikas notikumiem Čehijā – 13. Starptautiskajā koru festivālā Sborove Slavnosti Hradeckrālovē. Festivālu organizē pasaulē atzītā vokālā grupa Gentlemen Singers un šogad festivāls pulcēs 4 korus no Čehijas, kā arī 3 viesu korus – jauktos korus “Cantemus” (Ungārija), “Ad Una Corda” (Slovākija) un “Maska” (Latvija).

“Mkoncerts PINKOS-03aska” festivāla ietvaros sniegs 7 koncertus Ostravā, Hradeckrālovē, Šumperkā un Prāgā, viesojoties arī Latvijas vēstniecībā Čehijā. Iepazīstinot festivāla dalībniekus un apmeklētājus ar latviešu kormūziku, diriģentu Jāņa Ozola un Lauras Jēkabsones vadībā koris sniegs meistarklases par Latvijas kordziedāšanas tradīcijām.

Festivāla kulminācijā – galā koncertā vēsturiskajā Svētā Gara katedrālē kori izpildīs Leoša Janačeks (Leoš Janaček) “Mūsu Tēvs” (“Otčenas”) jauktajam korim, solistam, ērģelēm un arfai.

Koncertos Čehijā koris izpildīs latviešu komponistu skaņdarbus, izceļot klasiskas kormūzikas vērtības, gan atklājot mūsdienās radītās mūzikas daudzveidību. Koncertprogrammu, kurā iekļauti J.Mediņa, L.Garūtas, P.Butāna, B.Skultes, L. Jēkabsones, Ē.Ešanvalda un citu komponistu skaņdarbi, ikvienam būs iespēja dzirdēt arī koncertā 5. jūnijā plkst. 13.00 Piņķu sv. Jāņa ev. lut. baznīcā. Ieeja koncertā par ziedojumiem.


Koris “MASKA” noslēdz 15 gadu jubilejas koncertciklu ar koncertu “Jo tāls ir ceļš līdz sapņu taka miglas ezeru straumes spožumā klusībā veras cerot, bet..”

Print

Jauniešu koris “Maska” ar vērienu noslēgs savu 15. gadu jubilejas koncertciklu 1.aprīlī Babītes Kultūrizglītības centra lielajā zālē. Zīmīgi, ka šis koncertcikls noslēgsies ar pasaules pirmatskaņojumu Lauras Jēkabsones ciklam “Acīm redzamais”, kas veltīts jauniešu korim “Maska” jubilejas gadā. Iespējams, šis būs viens no filozofiskākajiem skaņdarbiem Lauras daiļradē, jo pieskaras pārpasaulīgām tēmām, piemēram, cilvēks un daba, vientulība, dzīvnieku aizsardzība un citām globālām, acīm redzamām lietām.

Koncerts būs divās daļās un kā ierasts, ne bez dažādiem muzikāliem pārsteigumiem. Šajā koncertā “Maska” un diriģents Jānis Ozols, iespējams, pierādīs, ka kormūzika un dziedāšana kā tāda spēj sniegties pāri nedomājamām robežām, gan garīgi, fiziski un pat emocionāli.

Kora 15 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē, dziedātāji un diriģenti ir apzinājušies klausītāja lomu un atbalstu, kas šajā koncertā spilgti atspoguļosies gan mūzikā, gan telpas atmosfēriskajā noskaņā un sajūtās.
Programmā, kā jau minēts Lauras Jēkabsones kompozīcijas, arī paša Jāņa Ozola aranžējums, Andra Sējāna, Džuzepes Verdī, Imanta Kalniņa u.c. komponistu mūzika. Tas viss tiks paspilgtināts ar īpaši šim koncertam piemeklētām video projekcijām.


Koris “MASKA” izdod jaunu CD – komponistes Lauras Jēkabsones skaņdarbu izlasi “ZIEMA”

Ziema
CD “Ziema” ietilpst trīs vērienīgas, Ziemassvētku laikam veltītas Lauras Jēkabsones kompozīcijas – „Advent Story”, „Xmas All Around the World” un “Ziema”, kuru atskaņojumā piedalās koris, solisti un dažādi instrumentālie sastāvi – pianiste Aurēlija Šimkus, koklētāju ansamblis “Balti”, ģitāras virtuozs Gints Smukais, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu grupa; pie diriģenta pults – kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

Ieraksts jau ir pieejams digitālā formātā pasaules lielākajos mūzikas straumēšanas servisos:

"Ziema" Spotify  itunes_13_icon__png__ico__icns__by_loinik-d8wqjzr  normal_1024  GooglePlay-Icon  Amazon-icon  tidal_mac_icon_by_djtech42-d8yn5nm

Ieraksts ir pieejams arī taustāmā veidā kora koncertos un, sazinoties ar kora pārstāvjiem.

Atgādinām, ka albuma prezentācijas koncerts “ZieMASKAsvētki” notiks 20. decembrī Rīgas Doma katedrālē plkst. 19:00.

“Kora otrais kompaktdisks un koncerts ir viena no kora “Maska” 15. jubilejas sezonas kulminācijām. Komponiste Laura Jēkabsone, kas ilgus gadus ir arī kora vokālā pedagoģe, īpaši labi jūt mūsu kora iespējas, skanējumu un īpašo raksturu. Savukārt, viņas rokrakstam piemīt gan vieglums un īpašs melodiskums, gan rūpība pret detaļām un kora žanra dabiska izpratne. Tā rezultātā esam radījuši albumu Ziemassvētku noskaņās, kas reizē ir arī spilgts komponistes pieteikums kormūzikas profesionālajā vidē,” akcentē kora diriģents Jānis Ozols.

Opuss “Advent Story” vēsta par ziemu no Adventes laika līdz pat Kristus dzimšanai. Mūzika, kuras noskaņā dominē kontrasti, ko rada dažādība izpildītāju sastāvā, kā arī telpas akustikas īpatnības un ritma perkusiju izmantojums. Tie ir muzikālu ciklu stāsti, kuri aizved tuvākās un tālākās Adventes noskaņās un pārdomās. „Xmas All around the World” ir ceļojums Ziemassvētku vecīša kamanās apkārt pasaulei, viesojoties Francijā, Ukrainā, Zviedrijā, Venecuēlā, Izraēlā, Dienvidāfrikā, Anglijā un atgriežoties atpakaļ Latvijā, kopā ar katras tautas skaistākajām saulgriežu dziesmām. Savukārt skaņdarbs „Ziema” jauktajam korim, stīgu orķestrim, klavierēm un solistam iedzīvina Raiņa un Aspazijas dzeju, kā arī ietver pašas komponistes dzejas rindas.


ZieMASKAsvētki – 20. decembrī Rīgas Domā

Kora „Maska” Ziemassvētku koncerti kļuvuši par neatņemamu daļu no gada gaišāko svētku gaidīšanas laika. Šogad, savā 15 gadu jubilejas sezonā, koris „Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā ar koncertprogrammu „ZieMASKAsvētki” ieskandinās Rīgas Domu ceturtajā adventē.

Koncertprogrammā izskanēs talantīgās komponistes, vokālās grupas Latvian Voices dziedātājas un vadītājas Lauras Jēkabsones speciāli korim „Maska” radītie skaņdarbi, kas komponēti jauktajam korim, solistiem un dažādiem instrumentālajiem sastāviem, ko izpildīs Latvijā un pasaulē atzīti mūziķi:

 • koklētāju ansamblis „BALTI”,
 • ģitāras virtuozs Gints SMUKAIS, kā arī
 • LATVIJAS NACIONĀLĀ SIMFONISKĀ ORĶESTRA stīgu grupa un
 • pianiste Aurēlija ŠIMKUS, kuru izpildījumā izskanēs kompozīcijas „Ziema” PIRMATSKAŅOJUMS!

Lauras Jēkabsones kompozīcijās „Advent Story” un „Xmas All Around the World” iemīļotas Ziemassvētku melodijas savijas ar jaunām -komponistes radītām skaņu, perkusiju un instrumentālām saspēlēm.

“Advent Story” vēsta par ziemu no adventes laika līdz pat Kristus dzimšanai. Mūzika, kuras noskaņā dominē kontrasti, ko rada dažādība izpildītāju sastāvā, kā arī telpas akustikas īpatnības un ritma perkusiju izmantojums. Tie ir muzikālu ciklu stāsti, kuri aizved tuvākās un tālākās adventes noskaņās un pārdomās.

„Xmas All around the World” ir ceļojums Ziemassvētku vecīša kamanās apkārt pasaulei, viesojoties Francijā, Ukrainā, Zviedrijā, Venecuēlā, Izraēlā, Dienvidāfrikā, Anglijā un atgriežoties atpakaļ Latvijā, kopā ar katras tautas skaistākajām saulgriežu dziesmām.

Savukārt skaņdarbs „Ziema”, kura pirmatskaņojumu dzirdēsit 20. decembra koncertā, ir Lauras Jēkabsones oriģinālmūzika, kas iedzīvina Latvijas dižgaru – šī gada jubilāru – Raiņa un Aspazijas dzeju, kā arī ietver pašas komponistes dzejas rindas.


Diriģenta Jāņa Ozola vadībā šī koncertprogramma ieskaņota arī mūzikas albumā „ZIEMA”, kas tiks izdots decembra sākumā.

Biļetes pieejas visās “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un personām ar invaliditāti 15% atlaide. Pirmsskolas vecuma bērniem biļete nav nepieciešama, ja netiek aizņemta papildus vieta.