2019. gada 16. jūlijā Babītes novada jauktais koris MASKA uzsāka kora pastāvēšanas vēsturē vērienīgāko tūri, kurā trīs nedēļu laikā piedalījās trīs konkursos un sniedza vairākus koncertus.

 

Koris MASKA un žūrijas loceklis Brady Allred ar 35. Takarazukas starptautiskajā kamerkoru konkursā iegūtajām balvām

 

Kora vadība ar 35. Takarazukas starptautiskajā kamerkoru konkursā iegūtajām balvām

 

Tūres pirmais posms noslēdzās īpaši veiksmīgi ar iegūtām zelta godalgām renesanses un laikmetīgās mūzikas kategorijās, kā arī Grand Prix 35. Takarazukas starptautiskajā kamerkoru konkursā. Īpašs prieks par to, ka Takarazukas konkursā Latvijas vārds tiek godināts atkārtoti, jo iepriekš uzvarētāju laurus plūcis arī jauniešu koris “Kamēr…”.

 

Japānas tūres turpinājumā koris MASKA sniedza solo koncertu 23. jūlijā Kioto Nagaokakyo Memoriālā kultūras centra zālē. Tas bija īpašs pagodinājums, jo koris MASKA uzstājās koncertu sērijā kopā ar tādiem visā pasaulē zināmiem māksliniekiem kā The King’s Singers, Sofia Vokalensamble un KammerChor Saabrucken. Koncerta apmeklētāji ļoti atsaucīgi uzņēma kora uzstāšanos un pēc koncerta koris saņēma daudz labu vārdu un veiksmes vēlējumus turpmāk.

 

Savukārt, jau nākamajā dienā, 24. jūlijā koris MASKA devās uz Tokiju, kur kopā ar japāņu kori “Gaisma” aizvadīja īpašu meistarklasi, izstrādājot latviešu kormūzikas skaņdarbus, ko kopā atskaņoja vakara koncertā. Nākamajā dienā abi kori tikās vēlreiz – pieņemšanā Latvijas Republikas vēstniecībā Japānā, kur ļoti siltā un mājīgā atmosfērā pavadīja kopīgu pēcpusdienu ar nelielu sadziedāšanos.

 

Koris MASKA un koris GAISMA pieņemšanā Latvijas Vēstniecībā Japānā

 

Savas turpmākās gaitas Tokijā koris MASKA pavadīja, piedaloties 2. Starptautiskajā Tokijas koru konkursā (Tokyo International Choir Competition), kas ir viens no jaunizveidotā Pasaules koru Grand Prix posmiem. MASKA konkursā piedalījās jaukto koru kategorijā, kurā ieguva 1. vietu un laikmetīgās mūzikas kategorijā, kur ieguva 2. vietu, piekāpjoties vien korim no Filipīnām. Lielajā finālā, piedaloties konkursa Grand Prix izcīņā MASKA izpildīja Ērika Ešenvalda “Stars” un divus skaņdarbus, kas komponēti īpaši korim – Pērta Ūsberga “O Magnum Mysterium” un Lauras Jēkabsones “Nāc, Dieviņi!”. Šie izteikti muzikālie skaņdarbi ļāva korim izcīnīt galveno balvu un ceļazīmi uz Pasaules koru Grand Prix finālu 2020. gada rudenī Rimini, Itālijā.

 

Koris MASKA konkursā “Eirovīzijas koris 2019”

 

Vērienīgā tūre noslēdzās Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, kur koris pārstāvēja Latviju starptautiskajā konkursā “Eirovīzijas koris 2019”. Konkursa pirmajā kārtā MASKA izpildīja Lauras Jēkabsones skaņdarbu “Pērkontēvs”, kas ļāva iekļūt labāko trijniekā un startēt finālā, izpildot “Nāc, dieviņi!”, kuru arī korim veltījusi kora kormeistare un komponiste Laura Jēkabsone. MASKA konkursā ieguva godpilno otro vietu, piekāpjoties vien Dānijas korim “Vocal Line”, trešajā vietā atstājot kori “Jazzva” no Slovēnijas.

 

Koris MASKA pateicas par nenovērtējamo atbalstu un līdzi jušanu! Paldies Babītes novada pašvaldībai par vienmēr sniegto atbalstu un jauko sagaidīšanu, korim atgriežoties Latvijā, kopā ar kora “Atskaņa”, koklētāju ansambļa “Balti” pārstāvjiem un mājiniekiem! 2020. gadā korim aizritēs jau 20. sezona un jaunieši, kas vēlas pievienoties dziedātāju rindās, laipni lūgti pieteikties uz jauno dziedātāju uzņemšanu š.g. 25. septembrī plkst. 18.00 Babītes Kultūrizglītības centrā.