Mārupes novada Babītes Kultūrizglītības centra jauktais koris “Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā savienojis kormūziku ar rokmūziku, radot unikālu koncertprogrammu “Maska. Pērkons. A cappella”, kur kura balsīs izskanēs leģendārās latviešu rokgrupas “Pērkons” dziesmas. No grupas melanholiskākajām balādēm līdz jaudīgi uzlādētām un līdzi dziedamām dziesmām – latviešu roka un kormūzikas kombinācija var būt patiesi lieliska, un “Maska” ir gatava to demonstrēt: 3. maijā Piņķos, 4. maijā Gulbenē, 12. maijā Līgatnē un vēlāk arī citviet Latvijā. Biļetes pieejamas bilesuparadize.lv

Koncertprogrammā klausītāji varēs baudīt vienpadsmit leģendārus “Pērkona” hitus a cappella izpildījumā, tostarp “Mēs pārtiekam viens no otra”, “Pie baltas lapas”, “Zaļā dziesma”, “Balāde par gulbi, “Slidotava”, “Gandrīz tautasdziesma” un citus. “Pērkona” kompozīcijas koris “Maska” izpildīs tam īpaši radītās a cappella aranžijās, kuras sarūpējuši Andris Sējāns, Edgars Linde, Laura Leontjeva, Kristaps Šoriņš, Dace Mangulsone, Jānis Ķirsis un Jānis Ozols. Aranžijas korim tapušas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Jānis Ozols, jauktā kora “Maska” diriģents un mākslinieciskais vadītājs: “Šīs programmas ideja radās 2023. gada pavasarī, kad iedomājos, ka būtu jauki godināt Latvijas neakadēmiskās mūzikas dižgarus. Mana pirmā izvēle bija grupa “Pērkons” un viņu daiļrade. Šogad janvārī zvanīju Jurim Kulakovam un stāstīju par šo ideju – viņš bija ļoti saviļņots. Uzreiz piedāvāja savas idejas par skaņdarbiem, kurus vajadzētu iekļaut programmā, kā arī teica, ka varbūt uzrakstīs ko jaunu īpaši mūsu korim. Diemžēl pat nenojautu, ka tā būs mana un Jura pēdējā saruna…”