Maska Tolosā 3

Novembra sākumā koris “Maska” devās uz Basku zemi Spānijā, lai piedalītos 49. Tolosas koru konkursā, kas ir arī viens no Eiropas koru Grand Prix posmiem. Šis koru konkurss ir īpašs arī ar to, ka kori ne vien piedalās cīņā par labākā kora titulu, bet arī sniedz vairākus koncertus Basku zemes pilsētās un ciemos.

Maska Tolosā 2Pirms konkursa “Maska” paviesojās trīs pilsētās – Ordizia, Getxo un Taffala – kur sniedza koncertus, kas acīmredzami priecēja Basku zemes ļaudis, publikai izrādot sajūsmu un kliedzot bravo! pat brīžos, kad skaņdarbs nebija beidzies. Īpašu prieku koris sajuta divās pilsētās, kurās viesojāmies arī 2014. gadā, jo cītīgie kormūzikas fani “Masku” atcerējās ar labu vārdu un vēlēja visu to labāko konkursa dienā.

4. novembris bija diena, kad “Maskai” bija uzstāšanās gan polifonijas, gan tautas mūzikas kategorijās (ar stundas intervālu). Koris bija nobriedis labam startam un abās 20 minūšu uzstāšanās reizēs atdeva sevi visu… atlika tikai gaidīt rezultātus.

Rezultātus sagaidījām, esot savā mājas pilsētā Zarautz pie bagātīga vakariņu galda. Uzticīgās gides ziņoja priecīgo ziņu, ka esam uzvarējuši pieaugušo koru tautas mūzikas kategorijā un polifonijas kategorijā esam ieguvuši otro vietu, kam sekoja mazāk priecīgā ziņa, ka bērnu kategorijas uzvarētājs – The Resonanz Children’s Choir no Indonēzijas – ir ieguvis lielāku punktu skaitu un kļūst par konkursa uzvarētājiem.

Maska Tolosā 3

“Maska” ir lepna par sasniegto un vēlas izteikt lielu pateicību kora atbalstītājiem – draugiem, ģimenēm un pats galvenais Babītes novada pašvaldībai. Koris vēl konkursa uzvarētājiem augstākos panākumus arī EGP finālā. Tikmēr koris turpina aktīvi darboties, gatavojoties Valsts Svētku koncertam Babītes Kultūrizglītības centrā 17. novembra vakarā, ZieMASKAsvētku koncertam ar Vestardu Šimku Rīgas Domā 23. decembrī, kā arī braucienam uz Austrāliju pašā gada nogalē.