IMG_2231_mBabītes novada jauktais koris “Maska” no šī gada 7.—12. jūnijam 13. Starptautiskā koru festivāla Sborove Slavnosti Hradeckrālovē ietvaros aizvadīja koncerttūri Čehijā. Lai veiksmīgi nestu Latvijas kormūzikas tēlu pasaulē, koris “Maska” festivāla koncertprogrammā iekļāva tikai latviešu komponistu darbus, tādējādi ārvalstu klausītāji varēja iepazīsties ar J. Mediņa, L. Garūtas, P. Butāna, B. Skultes, L. Jēkabsones, Ē. Ešenvalda un citu komponistu skaņdarbiem. Festivāls, kuru rīko Čehijas a capella mūzikas meistari Gentleman Singers,  ir viens no nozīmīgākajiem kormūzikas notikumiem Čehijā. Šogad tajā piedalījās 4 kori no Čehijas (jauktie kori “Smetana” un “JITRO”, sieviešu kori “Vokální Harmonie” un “Kantilená”), kā arī 3 viesu kori —“Cantemus” (Ungārija), “Ad Una Corda” (Slovākija) un “Maska” (Latvija).

Koris “Maska” festivāla ietvaros sniedza septiņus koncertus Ostravā, Hradeckrālovē, Šumperkā un Prāgā, kuros klausītāji latviešus sveica ar stāvovācijām. Festivāla galā koncertā, kas notika Hradeckrāloves vēsturiskajā Svētā Gara katedrālē, festivāla kopkoris izpildīja Leoša Janačeka (Leoš Janaček) “Mūsu Tēvs” (“Otčenaš”) jauktajam korim, solistam, ērģelēm un arfai. Savukārt koris “Maska” koncerttūri noslēdza ar īpašu uzstāšanos Prāgas filharmonijā, krāšņā Rudolfinum lielajā — Dvoržāka zālē.

MASKA_Rudolfinum1_m IMG_2709_m

Ieguldījumu latviešu kormūzikas popularizēšanā koris “Maska” sniedza ne tikai izpildot latviešu komponistu skaņdarbus, bet arī pasniedzot meistarklasi kora diriģentu Jāņa Ozola un Lauras Jēkabsones vadībā. Meistarklasē festivāla dalībnieki — gan mūzikas profesionāļi, gan amatieri — tika iepazīstināti ar Latvijas kormūzikas tradīcijām, īpašu uzsvaru liekot uz Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku fenomenu, kā arī bagāto folkloras mantojumu.

IMG_2791_m

Kora viesošanās Čehijā tika ievērota arī no tur mītošo latviešu puses. Vienu no Prāgas koncertiem apmeklēja Latvijas vēstnieks Čehijā Alberts Sarkanis ar kundzi. Festivāla pēdējā dienā notika kora “Maska” pieņemšana Latvijas vēstniecībā Čehijā, kuras laikā vēstnieks Alberts Sarkanis uzsvēra Latvijas kultūras darbinieku nemateriālā ieguldījuma nozīmīgumu Latvijas ārpolitika, kā arī pateicās jauktajam korim “Maska” par ieguldījumu Latvijas tēla veidošanā.

Vairāk par festivālu un jauktā kora “Maska” dalību tajā varat atrast festivāla Facebook lapā.