Mārupes novada jauktais koris MASKA izcīnīja uzvaru starptautiskā kormūzikas festivāla “City of Derry International Choir Festival” Ziemeļīrijā starptautiskajā koru konkursā, sīvā cīņā pārspējot augsta līmeņa korus no Norvēģijas, Šveices, Lielbritānijas un citām valstīm. Festivāls notika laikā no 19. līdz 22. oktobrim Ziemeļīrijas pilsētā Derijā.

City of Derry Choir International Festival International Competition in the Guildhall. Credit © Lorcan Doherty

Koris MASKA mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Jāņa Ozola vadībā izpildīja četrus dažādas sarežģītības līmeņu skaņdarbus, lai demonstrētu spēju izpildīt dažādu žanru mūziku. Vislielākās publikas ovācijas un žūrijas vērtējumu izpelnījās latviešu komponista Ērika Ešenvalda skaņdarba “Ainava ar ganiem” izpildījums.

Kā jau tas vairākkārtīgi ir pierādījies, tieši latviešu kormūzika turpina pārsteigt pasauli. Ērika Ešenvalda mūzika vispatiesāk, emocionālāk un vissirsnīgāk izskan tieši latviešu izpildījumā. Ļoti priecājamies par mums doto iespēju iepazīstināt starptautisko kormūzikas pasauli gan ar kori MASKA, gan arī ar augstvērtīgu Latvijas kormūziku. Protams, esam neizsakāmi laimīgi par izcīnīto uzvaru šajā prestižajā konkursā.

Jānis Ozols

Derijas starptautiskais kormūzikas festivāls šogad notika jau desmito reizi. Tas kļuvis par ļoti nozīmīgu notikumu Ziemeļīrijas muzikālajā dzīvē, kā arī ir vienīgais šāda veida starptautiskais kormūzikas festivāls visā Apvienotajā karalistē. Nedēļu garais festivāls ir kormūzikas svētki, kas piedāvā pasaulslavenu vokālo grupu uzstāšanos, vietējo un starptautisko kormūzikas konkursu, mūzikas meistarklases, izglītojošus pasākumus koru diriģentiem un dziedātājiem, kā arī koncertus ievērojamās vietās Derijas un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem. Festivālā katru gadu piedalās vairāk kā 60 koru no visas pasaules.

Koncerts ar Īrijas latviešu koriem “eLVē” un “LA’IR”

Nedēļas garo koncerttūri Ziemeļīrijā un Īrijā koris noslēdza, koncertējot kopā ar Īrijas latviešu koriem “eLVē” un “LA`IR”. Dublinā notiekošais koncerts pulcēja latviešu kormūzikas cienītājus, lai ne tikai klausītos kora MASKA sniegumu, bet arī kopā sadziedātos, izpildot šī gada Dziesmu svētku iecienītākās dziesmas.