Jauniešu koris MASKA ar augstiem sasniegumiem piedalās XXV Vispārējos latviešu dziesmu svētkos.

korukari

Piedaloties XXV Vispārējos latviešu dziesmu svētkos, jauniešu koris MASKA aizvadīja saspringtu, bet emocijām bagātu un aizraujošu laiku.

Iegūstot augstāko pakāpi reģionālajā koru skatē, MASKA iekļuva koru karu finālā, kas norisinājās 29. jūnijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Koru konkursā MASKA izpildīja obligāto skaņdarbu Valta Pūces „Augu Nakti”, Jāzepa Vītola „Rūķīši un mežavecis” un Pertu Happanen „Readymade Alice”, par kura izpildījumu IV Starptautiskajā Harald Andersen konkursā Helsinkos 2012. gadā koris ieguva balvu par labāko interpretāciju un Grand Prix. 23 labāko Latvijas jaukto koru konkurencē MASKA ieguva 1. vietu un ir viens no Latvijas labākajiem jauktajiem koriem. (Sīkāk par rezultātiem.)

1272_647634641931442_1560134633_n

Muzikoloģe Inese Lūsiņa ziņu portālam diena.lv MASKAS uzstāšanaos raksturojusi kā “notikušo Dziesmu svētku koru karu lielāko pārsteigumu”, sakot:  “Pārsteidzošu, negaidītu izaicinājumu konkursā atļāvās diriģents Jānis Ozols ar Babītes pagasta jauniešu kori Maska, atskaņojot komponista Jāzepa Vītola balādi Rūķīši un Mežavecis kā humoristisku, teatralizētu bilingvālu šovu”.

Kora MASKA uzstāšanos var noskatīties šeit (no 96:00).

Kā patīkams pārsteigums un atzinība – koris MASKA tika izvirzīts piedalīties čempionu konkursā Pasaules koru olimpiādē (World Choir Games), kas 2014. gada jūlijā notiks Rīgā.

Pagodinošs un saviļņojošs brīdis bija arī kora MASKA dalība Jāzepa Vītola 150 gadu jubilejai veltītajā koncertā ( no 35:00) LU Aulā šī gada 2. jūlijā, kurā MASKA piedalījās kā viens no pieciem labākajiem Latvijas jauktajiem koriem, tostarp, kori Kamēr…, Balsis, Sola un Swedbank koris.

Tālākās gaitas šo dziesmu svētku laikā kori veda uz lielo Mežaparka estrādi – kopkora mēģinājumiem, noslēguma koncertu un, neizpaliekoši, dziesmu svētku dalībnieku gājienu, kas sniedza daudz emociju un priekpilnu brīžu.

noslegums

Lielu paldies sakām visiem atbalstītājiem, līdzjutējiem un Babītes novada pašvaldībai, īpaši Birutai Grīnfeldei par atbalstu visu svētku un to gatavošanās laikā.

Patiess prieks, ka, gatavojoties svētkiem, daudzi dziedātāji no tuvām un tālām zemēm izmantoja iespēju apgūt jaukto koru repertuāra balsu partijas kora MASKA mājas lapā. Īpašs paldies Austrālijas latviešu apvienotajam korim “Atbalsis” par dāvinājumu pateicībā par ieguldīto darbu.