2014. gada nogalē izskanēs III Kokļu mūzikas festivāls „Gaismas ceļā”, kas papildinās Adventa laika koncertsezonu ar vairākiem spilgtiem, savdabīgiem un atšķirīgiem mūzikas notikumiem Latvijas novados – Aizkrauklē un Babītē, kā arī festivāla noslēgumā Rīgā, koncertzālē Lielā Ģilde.
lnkc_koklesgaismascels-A4 (2)-page-001

Festivāla koncertos tiks atskaņota plaša, daudzveidīga latviešu mūzikas programma – oriģinālmūzika un tautasdziesmu apdares kokļu ansambļiem, to skaitā seši pirmatskaņojumi. Īpaši festivālam jaunus darbus radījuši Georgs Pelēcis, Raimonds Tiguls, Valdis Zilveris, Sarmīte Skrūzmane, Edgars Lipors un Inese Ābola. Festivāls kopā pulcēs 360 dalībniekus no visas Latvijas. Šogad festivālā kopā ar kokļu kopansambli muzicēs festivāla viesi – Jauniešu koris „Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā.

Festivāla koncerti notiks:
29. novembrī plkst. 17.00, Aizkraukles pilsētas kultūras namā (diemžēl bez kora „Maska” dalības)
30. novembrī plkst. 17.00, Babītes novada Kultūrizglītības centrā
7. decembrī plkst. 18.00, Koncertzālē Lielā Ģilde, Rīgā

LNKC_KoklesGaismasCels_Programma (2)-page-001

Kokļu mūzikas festivāls „Gaismas ceļā” aizsākts 2009. gadā un tas kļuvis par vienu no centrālajiem Latvijas kokļu mūzikas pasākumiem. Festivāls tiek veidots ar mērķi popularizēt kokļu mūziku un latviešu komponistu darbus kokļu ansambļiem. Festivāla kokļu kopansamblī muzicē dalībnieki no visas Latvijas – bērnu, jauniešu un pieaugušo kolektīvi. Divu iepriekšējo festivālu laikā koklētāji ir priecējuši klausītājus četros Latvijas novados – Limbažos, Tukumā, Valmierā un Jelgavā, kā arī snieguši divus lielkoncertus Lielajā Ģildē, Rīgā. Festivālā savu pirmatskaņojumu ir piedzīvojuši pieci latviešu komponistu oriģināldarbi, kas turpmāk guvuši stabilu vietu kokļu ansambļu repertuārā un iekļauti citos Latvijas mūzikas festivālu koncertos.

Kokļu mūzikas festivālu „Gaismas ceļā” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar nodibinājumu Kokļu mūzikas centrs „Balti”, Aizkraukles novada pašvaldību un Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centru.

Atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.