Eiropa dzied foto Kaspars Garda 78
Foto: Kaspars Garda, Riga2014

9. marta vakarā, Latvijas televīzijā, viesojās Latvijas labākie amatieru kori, lai noskaidrotu, kurš no tiem – jauniešu koris “Maska”, „Sōla”, „Balsis”, „Emīla Dārziņa jauktais koris” vai koris “Austrums” – pārstāvēs Latviju labāko Eiropas koru sadziedāšanās koncertā Vīnē Eiropas dienā, 9. maijā.

Katrs koris televīzijas tiešraidē uzstājās ar 2 dziesmām – latviešu tautasdziesmu un autordziesmu. Mēs, koris “Maska”, šajā konkursā izpildījām latviešu tautas dziesmu “Dindaru dandaru”, kurai mūziku radījusi mūsu kormeistare un vokālās grupas “Latvian Voices” soliste Lauras Jēkabsone.

Kā otru skaņdarbu pirmatskaņojām “Solanum Tuberosum”, kura nosaukums latviešu valodā nozīmē – kartupelis;  kultūraugs, ko latvieši patērē rekordlielos daudzumos – 100 kg gadā katrs, un ir priekšā visām citām Eiropas valstīm. Arī šī asprātīgā un atraktīvā skaņdarba mūzikas autore ir Laura Jēkabsone. Ritma solo uz kartupeļu rīves izpildīja sitaminstrumentu virtuozs un komponists Rihards Zaļupe, ar kuru jauniešu koris “Maska” sadarbojies jau vairākkārt, gan izpildot Riharda skaņdarbus, gan kopīgi koncertējot.

Visu raidījumu iespējams noskatīties Latvijās Televīzijas mājas lapas arhīvā. Mūsu uzstāšanās redzama sākot no 6’47. Konkursu fotomirkļos var skatīt Riga2014 mājas lapā.

Koru uzstāšanos vērtēja gan 3 žūrijas pārstāvji – diriģents Māris Sirmais, aktrise un režisore Rēzija Kalniņa un mūziķis Jānis Šipkēvics, gan televīzikas skatītāji, balsojot. Kopvērtējumā 1.vietu ieguva Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sola” un diriģents Kaspars Ādamsons.