Šī gada septembrī apritēs 15 gadi kopš jauniešu kora „Maska” dibināšanas. Koris savu jubilejas sezonu aizsāks šī gada 18. septembrī ar īpašu koncertu Latvijas Universitātes Lielajā aulā, bet turpinās ar jauna CD prezentāciju un Ziemassvētku koncertu Rīgas Doma baznīcā 20. decembrī, kā arī koncertu 2016. gada 1. aprīlī.

MASKA_small_vertical

18. septembra koncertā Lielajā Aulā izskanēs skaņdarbi, kas iezīmē kora attīstības ceļu, svarīgākos notikumus, spilgtāko emociju un triumfa brīžus.“Maska” atskaņos gan speciāli korim komponētus skaņdarbus, gan latviešu un ārzemju koru mūzikas klasiku, tajā skaitā, Vinsenta Klarka (Vincent Clarke), Pertu Hāpanena (Perttu Haapanen), Džeimsa Makmilana (James MacMillan), Jāzepa Mediņa, Jāzepa Vītola, Jura Vaivoda, Pētera Vaska, Renātes Stivriņas, Riharda Zaļupes, Ērika Ešenvalda, Reiņa Sējāna, Andra Sējāna, Jāņa Šipkēvica (Shipsi) un “Maskas” diriģenta Jāņa Ozola opusus.

Neiztrūkstoša koncerta sastāvdaļa būs arī komponistes, kormeistares un vokālās grupas „Latvian Voices” vadītājas Lauras Jēkabsones speciāli korim komponētie skaņdarbi, tostarp arī viens pasaules pirmatskaņojums.

Koncerta viesi, ar kuriem kori vieno ilggadīga sadarbība un draudzība, būs “Xylem Trio”, kura sastāvā muzicē perkusionists un komponists Rihards Zaļupe, kā arī brāļi Oskars un Raimonds Petrauski.

Jāņa Ozola 2000. gadā dibinātais jauniešu koris „Maska” guvis panākumus daudzos starptautiskos konkursos, kas to ierindo starp labākajiem koriem Latvijā un pasaulē. Kora unikalitāte rodama spējā darboties ārpus ierastajām klasiskās kora mūzikas robežām un ieviest radošas inovācijas, padarot kormūziku tuvu un saprotamu ikvienam klausītājam. Koris augstā līmenī izpilda gan latviešu un ārzemju kora mūzikas klasiku, gan mūsdienīgus un pop/folk/etno kora mūzikas skaņdarbus, nereti pārsteidzot ar asprātīgiem skatuves risinājumiem.

 Biļetes pieejamas visās “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv

AFISHA_fin