Sagaidot gada gaišākos svētkus, 20.decembrī plkst. 18.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā uz koncertu ZieMASKAsvētki aicina jauktaisn koris „Maska” un diriģents Jānis Ozols. Aizvien jauni instrumentālās un balsu saspēles meklējumi atklās vēl nedzirdētas muzikālās nianses, uzburot pavisam īpašu un siltu svētku noskaņu.

Foto: Kaspars Teilāns
Foto: Kaspars Teilāns

Šogad jauktajam korim „Maska” koncertā pievienosies jaunais ģitāras virtuozs Gints SMUKAIS, kurš izpilda skaņdarbus pirkstu perkusiju ģitārspēles tehnikas stilā, pārvēršot viena instrumenta skanējumu daudzbalsībā.

Ginta ģitārspēle koncertā izskanēs gan solo izpildījumā, gan jaunradītajā Lauras JĒKABSONES /Latvian Voices/ skaņdarbā jauktajam korim, ģitārai un solistiem “Xmas Medley“. „Tas būs kā muzikāls ceļojums Ziemassvētku vecīša kamanās apkārt pasaulei, viesojoties Francijā, Ukrainā, Zviedrijā, Venecuēlā, Izraēlā, Dienvidāfrikā, Anglijā un atgriežoties atpakaļ Latvijā, kopā ar katras tautas skaistākajām saulgriežu dziesmām” – tā gaidāmo pirmatskaņojumu raksturo komponiste.

Kā īpašs brīdis gaidāms arī SHIPSI (Jāņa ŠIPKĒVICA) /Instrumenti/ skaņdarba „Doma iet…” jauktajam korim un solistiem pirmatskaņojums. Skaņdarbs radīts īpaši jauktajam korim „Maska” ar Raiņa dzeju a cappella izpildījumam. Jānis Šipkēvics zināms ne tikai kā grupas „Instrumenti” mūziķis un populārās mūzikas izpildītājs – viņa muzikālā darbība aizsākusies, iegūstot izglītību akadēmiskajā mūzikā un kordiriģēšanā, kas viņam vienmēr bijusi tuva. Tas, kā arī mūziķim raksturīgais muzikālais rokraksts, jūtams arī jaunradītajā skaņdarbā.

Koncerta programmā iekļauti arī vairāki pasaules kormūzikas dižgaru skaņdarbi, kā arī tautā jau iemīļoti skaņdarbi, tostarp, Andra SĒJĀNA, Kristapa ŠORIŅA un Lauras JĒKABSONES aranžijas jauktajam korim.

Biļetes pieejamas visās “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv

Uz tikšanos ZieMASKAsvētkos!