Sestdien, 11.jūnijā, Mazsalacā norisinājās VII Mazpilsētu un lauku koru festivāls- konkurss, kurā koris Maska ieguva pārliecinošu uzvaru. Festivāla konkursā piedalījās 600 dziedātāju no visas Latvijas.

Konkurss norisinājās divās kārtās. Uz otro kārtu – finālu – tika izvirzīti trīs žūrijas augstāko vērtējumu ieguvušie kori. “Maska” saņēma ne tikai konkursa uzvarētāja kora titulu, bet arī balvu par labāko konkursa programmas izvēli. ”Maskas” izpildījumā varēja dzirdēt arī komponista Riharda Zaļupes īpaši korim ”Maska” veltīto tautasdziesmas aranžējumu “Ai, Zaļā Līdaciņa“, kā arī Andra Sējāna aranžētās kompozīcijas, kuras ar neviltotu sajūsmu uzņēma un novērtēja konkursa skatītāji.

”Maska” lepojas arī ar savas kormeistares Lauras Jēkabsones starptautiskajiem panākumiem. Sīvā konkurencē Laura ir uzvarējusi Leipcigas a cappella festivāla rīkotajā aranžēšanas konkursā, apsteidzot vairākus pasaulē jau labi zināmus meistarus. Savukārt, kora vadītājs Jānis Ozols šī gada 4.-12.jūlijā ir uzaicināts piedalīties 50. Starptautiskajā koru mūzikas konkursa ”Seghizzi 2011” (Itālija, Gorīcija) žūrijas sastāvā. Šajās dienās diriģents prezentēs savu muzikālo daiļradi un Latvijas kormūzikas fenomenu, piedaloties vairākās lekcijās un preses konferencēs.

Šobrīd koris gatavojas Starptautiskajam koru festivālam ”Europe and its Songs”, kas norisināsies šī gada 21.-24. septembrī vienā no Spānijas skaistākajām pilsētām – Barselonā.