No 2015. gada 25. līdz 28. jūnijam Rīgā un Latvijas novados norisināsies VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, atzīmējot šīs tradīcijas 20 gadus. Šo gadu laikā svētki sarīkoti visās tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs. Simboliski, ka tieši jubilejas gadā svētki atgriežas Latvijā. Svētkos piedalīsies kori no Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, kā arī latviešu kori ārvalstīs. Programmu papildinās deju kolektīvi un pūtēju orķestri – kopā svētkos tiksies ap 8000 dalībnieku, kuru vidū arī Koris “Maska”

27. jūnijā Koris “Maska” piedalīsies VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku reģionālajā dienā Jūrmalā. 27. jūnija programma:
11:00 – 14:00 vairāku koru solo-koncerti Jomas ielā, Majoros;
18:30 Šauļu Valsts kamerkora POLIFONIJA (Lietuva) koncerts Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā;
20:30 Lielkoncerts pie Majoru Dzelzceļa stacijas, kurā piedalīsies vairāk kā 500 koru dziedātāju no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Grenlandes un, protams, Latvijas (kori “PRIEDE”, “NOKTIRNE”, “BURINIEKS”, “ĶEKAVA”, “RESONO”, “DAUGAVIETE”, “VIA STELLA”, “LIRA”, “ZEMDEGA”, “MĀRUPE”, “SPĀRNOS”, “VAIVARI”, “JŪRMALA”, “MALDUGUNIS”, “ATSKAŅA”, “UNIVERSUM”, “TEMPUS”, “MOZAĪKA” un “MASKA”, kā arī Xylem Trio un vairāki solisti.
• Visos 27. jūnija koncertos Jūrmalā ieeja bez maksas!

Svētku vērienīgākais notikums būs Noslēguma koncerts, kas norisināsies 28. jūnijā plkst. 17.00, Mežaparka Lielajā estrādē, Rīgā. Koncerta programmu veidos izcili skaņdarbi, kas iepriekš jau izskanējuši Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos, kā arī vairākas jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm. Tāpat Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris izpildīs daļas no Karla Orfa (Carl Orff) slavenās kantātes Carmina Burana, kas būs grandiozākais šī skaņdarba atskaņojums pasaulē. Priecīga ir arī ziņa, ka vokālā grupa “Cosmos” apvienosies īpaši šim gadījumam, lai svētku noslēguma koncertā kopā ar kopkori izpildītu dziesmu “Vindo”.

Svētku noslēguma koncerts vienlaikus būs arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā, tādējādi piesaistot gan Latvijas, gan visas Eiropas sabiedrības uzmanību dziesmu svētku tradīcijai.
Biļetes uz noslēguma koncertu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzē”.

Vairāk informācijas VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku mājas lapā: www.nordicbalticchoir.lv